kalendář jmen

Festival dechových hudeb 2019

Sobota 15. Červen 2019 14:00
e-vstupenka: 

Festival dechových hudeb

Moderuje Jožka Šmukař


Hrají :

Jásalka

Kapela Jásalka vznikla téměř před dvaceti lety. Stavebním kamenem celé kapely byl harmonikář Oldřich Henzel st. V té době hrával na heligonku spolu s Mírou Mošnerem (bicí) na soukromých akcích. Dnes je Jásalka velmi vyhledávanou dechovou hudbou. Jako kapela z Novoměstska je v našich končinách velmi oblíbená. V posledních letech se věhlas kapely rozšířil po celé naší republice.


Cimbálová muzika Jožky Šmukaře

Jožka Šmukař je český zpěvák a moderátor specializující se na cimbálovou a dechovou hudbu. Jeho koníček je také výroba vlastního vína. Jako zpěvák zpíval se světoznámou kapelou Moravanka a později také s Brněnskou Moravěnkou. Dnes aktivně zpívá se svou cimbálovou muzikou po celé republice i v zahraničí. Za svou kariéru se podílel na vydání více než 30-ti CD a dvě z těch posledních cimbálových CD, Pohár vína s přáteli a Při víně, o víně byly dokonce natočeny přímo u něj ve vinném sklepě.


Skaličané

Dechová hudba Skaličané vznikla v roce 1989. Současným kapelníkem je Robo Kucharič. Dechová hudba má v repertoáru skladby od známých autorů, jako jsou například Jan Slabák, M. R. Procházka, Antonín Žváček a hlavně Miroslav Irša. V současné době má kapela 15 stálých členů, z toho tři zpěváky – Jarka Slobodová, Lucie Valentová a Jan Sedláček. V roce 2001 se kapela zúčastnila mistrovství Evropy dechových hudeb, kde získala titul vicemistr Evropy. Skaličané vydali celkem 5 CD. Po dobu svého působení se kapela proslavila nejen na Slovensku, ale i v zemích Evropy.