kalendář jmen

Traktát o lásce / Divadlo Marianny Arzumanové

Pondělí 10. Únor 2020 19:00
Předplatné (skupina): 
Traktát o lásce / Divadlo Marianny Arzumanové

Režie: Marianna Arzumanova
Hrají: Simona Prasková, Eva Alner Jízdná, Júlia Szöllös, Petra Ben Messaoud, Jiří Valeš, Janusz Hummel, Patrick Markeš, Igor Šebo


Pojednání o citu, který nás doprovází v každé vteřině našeho života, který nás žene přes všechny překážky a leckdy nás přiměje dělat psí kusy.  Z pohledu nezávislého pozorovatele to může být někdy velmi zábavné. A nemusí se ani jednat o onen vysněný cit mezi partnery. Pokaždé ji prožíváme v jiné podobě: jednou je to láska mateřská, podruhé láska k tvorbě. Láska k umění a láska plná vášně… A někdy je zase láska dočista slepá.
Inscenace sleduje lásku mnoha forem a nahlíží na ni přes významné slavné scény labyrintu světové dramaturgie – od Aristofana až po Čechova. Scéna se ponoří do obrazu s velkým emočním nábojem a hned se vyjevuje další, přesně jako jsme na to zvyklí v životě. Ale kdo je režisérem? Bůh, my sami nebo snad osud? Kdo řídí naše jednání a s jakými úmysly tolik milujeme? Představení je bez kompromisů. Nepodléhá komerci. Ani žádnému finančnímu tlaku – sděluje jen to, co je od počátků věků přímo uvnitř nás.


Délka představení: 75 minut (bez přestávky)


Cena předplatného:
přízemí 1 440,-   
balkon 1 280,-
Prodej předplatného:
06. 1. - 22. 1. 2020    stávající abonenti
po 22. 1. - 29. 1. 2020   noví zájemci o celé DP
od 1. 2. 2020    prodej jednotlivých titulů