Jakub Pustina a Symfonický orchestr města Boskovice / pronájem

Středa 16. Září 2020 19:00
Vstupné: 
150,-Kč
Jakub Pustina a Symfonický orchestr města Boskovice / pronájem

Informace k předprodeji budou upřesněny


15. ročník festivalu „Jakub Pustina jeho hosté“


Účinkující:
Jakub Pustina, tenor
Symfonický orchestr města Boskovice
Dirigent: Tomáš Pléha


Jedná se o unikátní koncert operního pěvceJakuba Pustinyse strhujícím hlasem, který v roce 2019 oslavil jubilejní 15. sezónu na operních jevištích celého světa. Jakub Pustina se představil nejenom na území Evropy, ale také v USA, Panamě, Singapuru, Austrálii nebo na Novém Zélandu. Za své pěvecké umění získal mnoho mezinárodních ocenění a v tomto projektu se vrací ke kořenům jeho kariéry.
Připravovaný program by měl formou moderovaného koncertu přiblížit pozoruhodnou kariéru pěvce, který původně vystudoval chemii, avšak po návštěvě operního představení se stal operním pěvcem. Mezi skladbami se diváci dozvědí neprezentované podrobnosti a zajímavosti, jak se právě chemik stal operním pěvcem. A v průběhu večera si všichni návštěvníci budou moci i společně zazpívat.
Letošním hostem koncertu je Symfonický orchestr města Boskovice, který řídí dirigent Tomáš Pléha.V programu návštěvníci uslyší, kromě efektních orchestrálních skladeb, nejpopulárnější pěvecké skladby, které Jakuba Pustinu provázejí celou kariérou a patří mezi posluchačsky nejoblíbenější repertoár.


Jakub Pustina, tenorista s nezaměnitelným, mohutným a strhujícím hlasem se více než 10 let věnoval barytonovému oboru, kde ztvárnil na mnoha světových jevištích několik desítek titulních postav. Po té se ve spolupráci s legendární sopranistkou Gabrielou Beňačkovou začal věnovat oboru dramatického helden-tenora a v současnosti je jejím stálým pěveckým partnerem. Do jeho repertoáru patří nejtěžší dramatické postavy světového repertoáru, jako je například Herman v Čajkovského Pikové dámě, Canio v Leoncavallových komediantech nebo nesmírně náročné a rozsáhlé tenorové party oper Richarda Wagnera. Jeho hlas zněl například v Polsku, Rusku, Německu, Bulharsku, Belgii, Francii, Itálii, Rakousku, Maďarsku, Lucembursku, Dánsku, Slovensku, Americe, Singapuru, Panamě, Austrálii či Novém Zélandu.


Program koncertu:
A. Dvořák: Humoreska
E. deCurtis: Non ti scordar di me
R. Leoncavallo: Mattinata
S. Cotrau: Santa Lucia
A. Dvořák: Slovanské tance
E. deCurtis: Torna a Surriento
L. Denza: Funiculi, Funicula
E. deCapua: O sole mio
F. Sartori: Con tepartiro

A další…


Změna termínu vyhrazena