kalendář jmen

NORBI KOVÁCS / FOTOGRAFIE

Datum: 
Středa 21. Únor 2018 17:00
Neděle 1. Duben 2018 20:00
Místo konání: 
prostory Kina Vysočina
Typ akce: 
Vstupné: 
volné

Norbi Kovács je známý více jako kytarista, skladatel a člen skupiny Ivan Hlas Trio. Jeho díla jsou opravdu nevšední. Asi ani příliš nepřekvapí, že jeho fotografie z Řecka, Říma, Paříže, Amsterdamu i Prahy mají stejně poetickou atmosféru, jako jeho hudba.
Norbi Kovács se narodil v roce 1968 v Šale na Slovensku, ale v jeho žilách koluje maďarská krev. Do Prahy se přestěhoval v roce 1992 a od té doby hrál s různými kapelami a řadou interpretů, především s písničkářkou Radůzou, Petrem Skoumalem či Máriem Bihárim. V současnosti je členem skupin Ivan Hlas Trio, Lokomotiva. Kromě toho se věnuje i hudbě filmové (například hudba k filmu U mě dobrý. V roce 2013 vydal sólové instrumentální album Takžetak, které vychází z klasických kytaristických forem, jako je ragtime, folk, trocha blues, patrné jsou i stopy gypsy jazzu či flamenka.
K fotografování se dostal zcela náhodou před osmi lety. Vzhledem k intenzivnímu cestování po světě nemá nouzi o zajímavé náměty a zachycuje zcela všední situace kolem nás, na ulici, v přírodě, na obloze, každému obrazu ale umí vtisknout osobitou poetiku. Kromě toho portrétuje též hudebníky, s nimiž se ocitne na jednom pódiu, jako například Tommy Emmanuela, Steve Whita či Laurence Jaubera. Stiknout spoušť ve správný okamžik je ostatně umění podobné tomu umět správně zahrát tón. “Při focení i v hudbě musíte být na správném místě a k tomu dobře naladěn,” říká Norbi Kovács o tom, jak jdou dohromady jeho dvě největší životní vášně.


Vernisáž výstavy ve středu 21. února v 17.00 hodin v kině Vysočina
Hudební vystoupení Norbi Kovácz
Výstava bude otevřena v době promítání kina


 

NORBI KOVÁCZ / FOTOGRAFIE