kalendář jmen

HUDBA ŠKOLÁM 2

10. října 2018 v 11:00 h
11. října 2018 v 9:00 a 11:00
Předplatné (skupina): 
Hudba školám

Filmová a muzikálová hudba pro I. stupeň
Hudba školám: Zdeněk Dočekal, Jiří A. Válek, Miloš Pohl
Délka představení: cca 60 min


Filmová a muzikálová hudba pro I. stupeň - zde předneseme několik velmi známých a oblíbených písní z pohádek a nejen dětských filmů. Jako ve všech vystoupeních pro I. stupeň, je i tady jistá hojná spolupráce s dětmi na podiu.
Profesionální sdružení umělců s názvem HUDBA ŠKOLÁM /Olomouc-Praha/ se od roku 2003 úspěšně prosazuje v oboru hudebně-historického vzdělávání školní mládeže. Láska k hudbě, roky poctivého cvičení a studií, bohatá muzikantská, divadelní i hudebně-pedagogická praxe, vysoký standard přednesu, široké spektrum pořadů, seriozní jednání i ceny, to vše vede k faktu, že jsme si v průběhu let získali nálepku žádaného souboru.

Co je naším cílem? - obohatit mladé posluchače o informace a profesionální přednes hudby, kterou jsou obklopeny celé generace a která se z valné části týká učebních osnov - plně předvést možnosti nástrojů, na které hrajeme a ozřejmit jejich uplatnění - aktivně mladé posluchače do pořadu zapojit, to se nám podařilo již ve více než osmi stovkách škol Naše pořady se nesou ve velmi příjemném duchu, nechybí humor, společné zpívání na připravené mikrofony, diskuse s žáky k tématu. Skvělá atmosféra je pro nás tou největší odměnou.

Co nejsme!
- midiumělci, samohrajkáři, svatbaři a jim podobní, kteří podpůrné harmonie a mididoprovody považují za tzv. živou hudbu. Od nás uslyšíte pouze živý přednes ve složení: klavír, kontrabas popř. kytara, bicí nástroje a zpěv, tedy vše co od nás uslyšíte, hrajeme vlastními prsty a zpíváme vlastními ústy. - nejsme žádní klauni, nehrajeme dětem v kamufláži zajíce, krále, pierota nebo kolombíny.... nenutíme děti, aby stály na židlích a tleskaly kdykoliv nám to připadne vhodné...proč? Děláme to tak, aby bylo dobře nám všem, tedy i pedagogickému sboru. Z praxe víme, že to funguje a dosud se to daří. Navštívíte-li náš web: www.hudbaskolam.cz, můžete spustit video s fotkami i audio ukázkami z živých koncertů. Na webových stránkách je odkaz na síť Facebook, kam nám děti i pedagogové píší své dojmy i připomínky.