MILOŠ SLÁMA - linoryt, grafika

Úterý 30. Listopad 2021 17:00
Neděle 2. Leden 2022 17:00
Vstupné: 
20,-/10,-Kč
SLAMA

GALERIE STARÁ RADNICE - otevírací doba:
Otevřeno úterý - pátek 10.00 - 12.00 a 14.00 - 17.00, sobota a neděle 14:00 - 17:00


Miloš Sláma - linoryt

Grafik Miloš Sláma absolvoval obor grafika a knižní ilustrace na Vyšší odborné škole Václava Hollara v Praze. Zde nevytiskl ani jeden linoryt. Tuto techniku pro sebe objevil, když se nastěhoval do domu se zásobami vyřazeného lina. Další životní inspirací mu byla roční stáž v Paříži, měsíční pěší pouť do Říma, čtyřdenní pobyt na ostrově Athos a každodenní život mezi atelierem a přírodou. Žije a pracuje na bývalé faře v obci Křoví.
Miloš Sláma patří k předním českým grafikům. Jeho tvorba získává ocenění a je zastoupena v galeriích i soukromých sbírkách.Linoryty vytváří postupným odrýváním z jedné matrice. Jsou charakteristické bravurním soutiskem mnohdy až dvaceti barev. Přitahují nejen propracovanou technikou, ale i námětem - nejčastěji detailem krajiny nebo nenápadných přírodních zákoutí. Je autorem grafického kuličkového lisu Sláma Press, který už slouží umělcům ve více než třiceti zemích světa. Od roku 2015 je členem Sdružení českých umělců grafiků Hollar Praha.
V průběhu výstavy /každou středu/ bude autor pracovat v prostorách výstavní síně na nové graficea návštěvníci tak budou moci vidět její vznik od rytí až po tisk.
www.milosslama.czwww.slamapress.com