Tomáš Linka a Přímá linka

Úterý 13. Říjen 2020 19:00
Vstupné: 
350,-Kč
e-vstupenka: 
Tomáš Linka a Přímá linka

Předprodej online, na pokladně Domu kultury a Kině Vysočina. Od září 2020 v Informačním centru.


Tomáš Linka (6. 2.1946) je zpěvák a fenomenální hráč na foukací harmoniku.Od roku 1969 byl členem legendy české country skupiny Greenhorns, od roku 1974 byl členem další legendární country skupiny Fešáci. Od roku 1994 byl členem skupiny Cadillac Pavla Brümera a od roku 1999 účinkuje se svou vlastní doprovodnou skupinu Přímá linka.

Zpěvák s osobitým hlasem a tvůrce velice úspěšné první školy na foukacíharmoniku u nás.  Mnoho let spoluúčinkoval u Greenhornů a Fešáků i s Michalem Tučným.Byli nejenom muzikantští kolegové, ale také velcí kamarádi. Měli spolu chalupy v jihočeských Hošticích, kde vznikla slavná "Stodola MichalaTučného" a točila se zde i známá Troškova trilogie Slunce seno...

Tomáš Linka během svých představení zpívá nejznámější písně Greenhornů,Fešáků, Michala Tučného a rovněž skladby ze svých 4 sólových alb. Nejoblíbenější a nejvíce diváky a posluchači žádaná je samozřejmě píseň "Paní má se má". Tomáš Linka v pořadu vzpomíná na krásná hudební léta na jevištích v tuzemsku, ale i třeba v USA a Austrálii.

Zazní i veselé příběhy ze zákulisí, z hotelů a z cest, které zažil právě i s Michalem Tučným.


Změna termínu vyhrazena