Proč se (ne)bát covidu? - RNDr. Jiří Šinkora, Ph.D.

Čtvrtek 18. Březen 2021 17:00
e-vstupenka: 
ŠINKORA

Proč se (ne)bát covidu!
Online beseda KULTURY Žďár v Kině Vysočina s imunulogem Jiřím Šinkorou! Moderuje reportér Vít Pohanka!


Přímý přenos můžete sledovat na webové stránce www.dkzdar.cz
Pokud budete mít na našeho hosta dotaz, napište na dkzdar@dkzdar.cz do čtvrtečního poledne, možnost bude i v době besedy přímo do chatu přenosu.


Dobrovolné vstupné 50,-; 80,- nebo 100,-Kč.


Ptáte se, co dělat pro udržení imunity v době pandemie? Jak minimalizovat možnost nákazy a udržet si zdravý rozum? Tak potom se rozhodně dívejte 18. 3. na besedu vysílanou z Kina Vysočina, při které bude reportér Vít Pohanka zpovídat vystudovaného fyzika a doktora imunologie, Jiřího Šinkoru. Tento žďárský rodák a pro několik generací našich dětí již legendární vedoucí letních táborů v Zubří, které šéfuje pod přezdívkou "Bizon",  jednoho dlouhého "covidového" večera zasedl k počítači a sepsal na facebook pro laickou veřejnost, jak fungují klíče a zámky v našem těle. A odezva byla až neuvěřitelná. Od té doby svádí každodenní boj s časem, aby skloubil své pracovní povinnosti a rozhovory v médiích s dotazy svých čtenářů na sociálních sítích, kde pravidelně glosuje, usměrňuje, potvrzuje či vyvrací zprávy spojené s covidovou krizí ze svého odborného, ale i lidského hlediska. A protože je zároveň i velký žďárský patriot, neodmítl ani online besedu v našem Kině Vysočina.

Díky Jiří a těšíme se na tebe!Doposud nejpodrobnější obraz lidské buňky, získaný rentgenem, jadernou magnetickou rezonancí a kryoelektronickou mikroskopií. No není to krása?