Carmina Vetera / Pražský komorní balet

Neděle 4. Prosinec 2022 17:00
Předplatné (skupina): 
Vstupné: 
450,-/420,-Kč
e-vstupenka: 

Choreografie: Petr Zuska


Komponovaný večer na motivy starých lidových písní v choreografickém ztvárnění Petra Zusky.
Lidová píseň, poezie a vlastně etnická hudba všeobecně je jakousi červenou nití, která se vine mou tvorbou od samotných začátků. Je pro mne obrovskou inspirací a zřejmě se k ní budu vždy znovu vracet. Cítím v ní omamnou a drásající vůni našich kořenů, radost a lásku jdoucí ruku v ruce s bolestí a smrtí, osudovou návaznost na něco ryzího a archetypálního uvnitř nás, co díky bohu často ani po staletích nemizí.

Večer s názvem Carmina Vetera (Staré písně) představuje jen část oné mé „červené niti“. Konkrétně choreografie „Ej Lásko“, „Lyrická“ a „Růže“ byly vytvořeny mezi lety 2008–2010 pro různé soubory a příležitosti. Zbrusu nové dívčí sólo bude mít naopak svou světovou premiéru. Je tomu už třicet let, co jsem vytvořil svou prvotinu. Shodou okolností šlo tehdy rovněž o dívčí sólo a také folkovou, tedy lidovou píseň z dílny Dáši Andrtové-Voňkové. Název zněl „Zpověď “. Z čeho se „zpovídá“ sólistka v aktuálně novém kousku, tentokrát v doprovodu indických, irských, arabských a židovských balad, už
nechám vašemu diváckému pocitu. V dalších třech čtvrtinách večera zazní Staré písně několika dalších kultur, národností a časů v podání a úpravách Jiřího Pavlici s Hradišťanem, košického dámského dua Vyšívanka a Jiřího Tichoty se Spirituál kvintetem.


Délka představení:66 minut (bez přestávky)


http://prazskykomornibalet.cz/repertoar/predstaveni/carmina-vetera/
www.youtube.com/watch?v=Hg3z_syFedk


Cena předplatného:
přízemí   720,- Kč
balkón     700,- Kč
Cena titulu ve volném prodeji:
přízemí       450Kč
balkón        420Kč


Předprodej vstupenek:
9.5. - 6. 6. 2022
celé předplatné - pouze Pokladna Domu kultury -pondělí 13:00-17:00)
od 7. 6. 2022
volný prodej jednotlivých titulů
(online, pokladna Domu kultury každé pondělí 13:00-17:00, Turistické informační centrum na Staré radnici)


Změna vyhrazena